
Hogy zajlik nálam az első időpont?...
Kezelés előtt - felmerülő kérdések
"Még soha nem jártam masszőrnél, mire kell számítani?"
Az első kezelés rövid konzultációval kezdődik, az egészségi állapot felmérésére, az ellenjavallatok kiszűrésére. Ezt követően megbeszéljük, mire számíthat a masszázs során, valamint van-e olyan konkrét terület, ami – például fájdalmas, ezért – külön figyelmet érdemel.
"Mit hozzak magammal a masszázshoz?"
Tulajdonképpen semmit. A masszázshoz szükséges törölközőt és olajat biztosítom.
"Mire kell figyelnem masszázs előtt?"
Célszerű nem jóllakottan érkezni. Érdemes már a masszázs előtt, lelkileg is ráhangolódni, hogy a szervezet minél hatékonyabban fogadja azt.
"Beszélhetek masszázs közben?"
Ha szívesen beszélgetne, nyugodtan tegye azt, ha teljes csendben szeretné eltölteni az önmagára szánt időt, akkor hunyja be a szemét és lazuljon el, ebben az esetben nem fogom Önt zavarni.
Természetesen vannak dolgok, amiket meg kell említenie. Mindenképp szóljon, ha:
- -fázik
- -túlságosan melege van
- -fájdalma van
- -valamit elfelejtett megemlíteni az egészségi állapotával kapcsolatban a kezelést megelőző konzultáción.
Ilyen jellegű kérdéseket szoktam feltenni:
Milyen jellegű munkát végez, sportol-e?
Volt e balesete, műtéte?
Van e krónikus betegsége?
Szed-e gyógyszert?
Mi az amivel megkeresett engem?
A vendég testtartása az egész test mozgásrendszéről, sőt pszichés állapotáról is ad nekem egy informatív képet.
Mit figyelek meg ?
-lábak, talaj viszonya
-alsó végtag ízületeinek egymáshoz viszonyított helyzete
-alsó végtag medence kapcsolat
-medence lumbális gerinc átmenet
-háti nyaki gerinc szakaszok egymáshoz , illetve fejhez való viszonyáról
felső végtag törzshöz való kapcsolódása
-asszimetriák , izomerő, eltérések,
Az emberek 80 %-nak van valamilyen statikai eltérése, melynek hibás mozgásminta, nem megfelelő edzésmunka, fájdalmak, vagy sérülés is lehet a következménye.
Az első alkalommal fel szoktam mérni a csípő állapotát, ugyanis a csípő elmozdulása számos probléma eredője lehet.
Ha a csípő korrekcióra szorul, akkor javaslom a DORN terápiát, ami a teljes gerincet, a térdet, bokát, nyakat, vállat, könyököt érinti, és általában 3 alkalom után ezek a területek optimális helyzetbe hozhatok, természetesen masszázzsal kombinálva.
A masszázs gyakoriságát a kezelendő probléma határozza meg.
Gyakran megesik, hogy a masszázsra érkező vendég már egy kezelés után a csodát várja. Reméli, hogy minden problémája és fájdalma egy csapásra el is múlik. Sajnos ez, bármennyire is szeretnénk nem így van. Minden javuláshoz időre van szükség. Mint ahogy a problémák sem napok alatt alakultak ki, így a teljes gyógyuláshoz is idő kell. Viszont már az első kezelést követően a javulás érezhető lesz.
A masszázs mind a gyógyulásban, mind a megelőzésben segít, ezért érdemes rendszeresen járni.
Konkrét probléma esetén célszerű kúraszerűen, akár heti 2-3 alkalommal is járni. Fenntartó, illetve közérzetjavító célzattal pedig a heti 1, vagy 2 hetente 1 alkalom ajánlott. De a javult állapot csak abban az esetben tartható fent, ha a kezelések között nem telik el több mint 2 hét. A hosszabb kihagyás minden esetben visszaesést eredményezhet, amennyiben nem változtat semmit az életmódjában, az első kezelés után.
Általában a heti 1 egy masszázs képes az izomszöveteket rugalmasan és jó formában tartani. Ha krónikus fájdalommal vagy speciális szöveti problémával küzdünk, elképzelhető, hogy akár hetente kétszer is szükséges felkeresni a masszőrt, míg jobban nem leszünk.
Ha már minden rendben, hetente egy masszázs elegendő ahhoz, hogy egészségesen tartsuk a szöveteket. Ha sokáig nem megyünk masszőrhöz, az izmok visszaállhatnak a régi működésükre, főleg stresszhelyzetben; ilyenkor pedig kezdhetjük elölről a folyamatot.
Azok, akik rendszeresen masszíroztatnak, valószínűleg tisztában vannak vele, nekik mi a jó. Feszültségekkel teli időszakokban érdemes kicsit gyakrabban menni. Ha hirtelen begörcsöl valamilyen izmunk, célszerű megpróbálni azonnal kezeltetni.